Dziesiątki owiec padły z głodu. „Właściciel był niepoczytalny”

Autor: Hodowla Owiec w Aktualności, Z kraju   Brak komentarzy »

Są wyniki badania psychiatrycznego, na które trafił właściciel gospodarstwa w Owśnicach pod Kościerzyną, gdzie w kwietniu znaleziono kilkadziesiąt martwych zwierząt. Lekarze uznali, że mężczyzna był niepoczytalny. W takiej sytuacji prokuratura złożyła wniosek o umorzenie postępowania – informuje tvn24.pl

fot. tvn24.pl

Jak czytamy w artykule wyniki badania miały odpowiedzieć na pytanie, czy podejrzany może uczestniczyć w postępowaniu karnym i czy w chwili popełnienia zarzucanego mu czynu był poczytalny.

– Badanie przeprowadziło dwóch biegłych lekarzy psychiatrów oraz psycholog. Stwierdzili oni, że mężczyzna był niepoczytalny – mówi Grażyna Starosielec z Prokuratury Rejonowej w Kościerzynie. – W takiej skierowaliśmy do sądu wniosek o umorzenie postępowania i zastosowanie środków zabezpieczających wobec tej osoby.

Zakaz hodowli zwierząt

Sugerowane przez prokuraturę środki to leczenie mężczyznyoraz zakaz wykonywania jakichkolwiek czynności związanych z hodowlą zwierząt.

Teraz decyzja w tej sprawie należy do Sądu Rejonowego w Kościerzynie. Za znęcanie się nad zwierzętami osobom poczytalnym grozi kara do dwóch lat więzienia.
Makabryczne odkrycie

25 martwych owiec, 35 na skraju wyczerpania, dwa wycieńczone psy i trzy sztuki bydła w równie dramatycznym stanie znaleźli inspektorzy OTOZ Animals w gospodarstwie w Owśnicach koło Kościerzyny w kwietniu tego roku.

74-letni gospodarz twierdził, że „karmił zwierzęta należycie, a te martwe zatruły się cementem”. W czerwcu usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *